NORMALNE, ŻE ICH DOTYKAM – STARTUJEMY Z DRUGĄ EDYCJĄ!

20.09.2023

Odpalamy 2.edycję naszego przełomowego programu edukacyjnego “Normalne, że ich dotykam” i organizujemy lekcje samobadania piersi dla dziewcząt powyżej 16 roku życia w kolejnych 100 szkołach. To pierwsza i jedyna taka inicjatywa w Polsce!

Chcemy, aby jak najwięcej dziewczyn zaczęło regularnie sprawdzać swoje piersi. Dzięki lekcjom docieramy do nich z przekazem, że dotykanie i poznawanie własnych piersi jest normalne i ważne. Uczymy je, jak wykonywać samobadanie oraz inspirujemy, aby ten nawyk stał się naturalną częścią ich stylu życia i dbania o siebie.

Ekspertki – konsultantki Avon – przeszkolone przez Fundację Rak’n’Roll, w zeszłym roku odwiedziły 100 szkół w Polsce i przeprowadziły multimedialne i praktyczne zajęcia, w których uczestniczyło 9 341 dziewcząt.

Scenariusz zajęć, przygotowany we współpracy z metodykiem i partnerami akcji, wpisany jest w podstawę programową i może być realizowany w ramach lekcji biologii, W-F i wychowania do życia w rodzinie.

Nauczyciele mogą zapisywać szkoły przez formularz dostępny na stronie www.avon.pl/programedukacyjny. Lekcje przeprowadzane będą przez cały roku szkolny 2023/2024, a udział w nich jest bezpłatny.

normalne-2023_kv_2000x1286