Kochaj Swoje Piersi!

02.10.2023

Tegoroczny Różowy Październik będziemy obchodzić pod hasłem: Kochaj swoje piersi! W naszej ciałopozytywnej kampanii chcemy przekonać kobiety, że nawyk samobadania to wyraz miłości do samej siebie i zainspirować je, by uczyniły go częścią rytuału pielęgnacyjnego.

Badanie Boob Census 2023* wykazało, że ponad co ósma Polka nigdy nie badała swoich piersi, a 21% robi to rzadziej niż raz na pół roku. Kobiety wciąż czują się nieswojo rozmawiając o zdrowiu piersi, jest to dla nich zawstydzające i uznawane za temat tabu.

Chcemy zainspirować kobiety do poświęcenia większej uwagi swoim piersiom, by zaczęły otwarcie rozmawiać między sobą i ze swoimi córkami, by znormalizować temat i przełamywać bariery wstydu, strachu czy niewiedzy.

W naszej kampanii na Social Mediach będziemy dzielić się wiedzą, jak należy wykonywać samobadanie i na jakie symptomy zwracać uwagę. Ale przede wszystkim będziemy zachęcać kobiety, by uczyniły z samobadania część swojego stylu życia – by ten pozytywny nawyk stał się naturalną częścią ich rytuału pielęgnacyjnego. By z taką samą uwagą i czułością, jak dbają o włosy czy cerę, zadbały o swoje piersi.

Dziewczyno! Weź zdrowie (piersi) w swoje ręcę! Kochaj siebie! Kochaj swoje piersi! Potwierdzaj ich zdrowie regularnie – raz w miesiacu robiąc sambadania, a raz w roku USG w gabinecie lekarskim.

bcam_1x1_avonon1bcam2023-1x1-avonon2-copy

 * Badanie Boob Census 2023 przeprowadzono w sierpniu 2023 roku na zlecenie Avon na grupie 4065 pełnoletnich respondentek z Wielkiej Brytanii, RPA, Polski i Filipin oraz 2 976 respondentek w wieku 14-17 lat z Wielkiej Brytanii, Włoch, Filipin, Turcji, Polski, Rumunii i RPA.