Już 61 szkół i ponad 7 000 uczennic zgłosiło się do kampanii „Normalne, że ich dotykam”!

17.11.2022

W wrześniu wystartowaliśmy z kampanią „Normalne, że ich dotykam”, której celem jest przekazanie nastolatkom, że dotykanie swoich piersi jest bardzo ważne i normalne. W ramach akcji Konsultantki Avon przeprowadzają lekcje samobadania piersi w szkołach w całej Polsce. Na pierwsze wyniki nie musieliśmy długo czekać, a rezultaty już teraz są powodem do dumy!

Nie moglibyśmy zrealizować tej kampanii bez pomocy Konsultantek, jednak to zaangażowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Do kampanii zgłosiło się ponad 100 Konsultantek z całej Polski, które chcą dokonać prawdziwej zmiany społecznej – uświadomić młodym dziewczynom, jak ważna jest profilaktyka. Jesteśmy z nich dumni i dziękujemy!

49 Konsultantek wzięło udział w szkoleniach stacjonarnych, aby mogły jako ekspertki prowadzić lekcje w szkołach. Podczas szkoleń ekspertka z Fundacji Rak’n’Roll pokazała na fantomach, w jaki sposób przeprowadzać samobadanie piersi, a Pani metodyk, przeprowadziła uczestniczki przez scenariusz lekcji i odpowiedziała na pytania i wątpliwości dotyczące pracy z nastolatkami.

Naszym celem w roku szkolnym 2022/2023 jest przeprowadzenie lekcji w 100 szkołach ponadpodstawowych dla 2 500 dziewcząt, a już dziś do akcji zgłosiło się aż 61 szkół, w których przeprowadzimy zajęcia dla ponad 7 000 uczennic! To wynik, który aż trzykrotnie przewyższa nasze oczekiwania, a to jeszcze nie koniec. To świadczy o tym, jak bardzo ta kampania jest potrzebna.

Możemy również pochwalić się super wynikami kampanii digitalowej – na YouTube, TikToku, Instagramie i Facebooku. Kampania dotarła już do 77% dziewcząt w wieku 16+, a liczba ta stale rośnie. Nie byłoby to możliwe również bez Waszego wsparcia – dzielenia się materiałami, udostępniania postów w mediach społecznościowych. Dziękujemy!