Jak dobrać idealny biustonosz?

30.09.2014
chantelle_logo_small

Idealny biustonosz powinien być wygodny i podkreślać nasze walory. Jego centralna część powinna przylegać do mostka, a fiszbiny obejmować całe piersi – iść zgodnie z konturem biustu. Nic nie może wylewać się z miseczki ani wcinać się w ciało (dzieląc pierś na części). Miseczka nie może też odstawać – świadczy to o tym, że jest zbyt duża.

Niewiele pań wie, że odpowiedzialność za właściwe podtrzymanie piersi spoczywa na dobrze dopasowanym obwodzie i konstrukcji biustonosza, nie na ramiączkach. Niestety, często jest odwrotnie. Widać to, gdy się rozbierzemy. Ślady po ramiączkach wrzynających się w ciało to niechlubna „norma”. Natomiast gdy po całym dniu zdejmujemy stanik, na skórze nie powinno być zaczerwienień.

 

Dobry stanik jest przede wszystkim produktem, który powinien mieć właściwy rozmiar, model odpowiedni do naszej sylwetki oraz krój dopasowany do rodzaju noszonej odzieży.


Dla osiągnięcia jak najlepszego efektu, przy każdej przymiarce nowego biustonosza należy:

  • Zakładać biustonosz pochylając się do przodu.
  • Ułożyć piersi w miseczkach: podtrzymując dół stanika jedną ręką, drugą należy wsunąć do wnętrza miseczki, unieść pierś do góry i ku środkowi, następnie podciągnąć lekko górną część miseczki. Pamiętajmy, że zwłaszcza duże i ciężkie piersi nie układają się samodzielnie. Ten sposób jest absolutną podstawą do tego, by umieścić piersi we właściwej pozycji.
  • Wyregulować ramiączka. Gdy są one dobrze naciągnięte możemy przesunąć palec pod ramiączkiem wyczuwając pewną elastyczność. Ramiączko powinno być dobrze napięte, ale nie za mocno. Powinnyśmy regulować ramiączka po każdym praniu.
  • Wyregulować zapięcie z tyłu: mamy do wyboru 3-stopniowe zapięcie. Powinnyśmy wybrać takie, aby można było włożyć dwa palce pomiędzy powierzchnię skóry a materiał na plecach, wyczuwając jednocześnie lekkie napięcie. Zbyt luźno, albo zbyt ciasno zapięty biustonosz, będzie powodował dyskomfort noszenia.
  • Sprawdzić dopasowanie miseczki. Materiał miseczki powinien idealnie przylegać do piersi. Jeśli miseczka odstaje, jest zbyt luźna, to znaczy, że albo za duży jest obwód biustonosza, albo miseczka. Jeżeli miseczka wcina się w ciało, dzieląc pierś na dwie części, to znaczy, że nie jest dość głęboka.
  • Sprawdzić ułożenie fiszbiny na piersi. Fiszbiny powinny w całości obejmować piersi. Jeżeli jest za krótka, należy wybrać głębsze miseczki. Jeżeli czujemy, że fiszbiny są za duże i kończą się aż pod pachą, trzeba wybrać mniejszy rozmiar miseczki.
  • Unieść ręce, aby sprawdzić, czy wszystkie regulacje zostały właściwie wykonane. Biustonosz nie powinien się wówczas przesuwać, ani odstawać na mostku.
  • Jeżeli biustonosz leży idealnie warto założyć ubranie, aby sprawdzić ostateczny efekt naszego wyglądu.

JAK PRAWIDLOWO_230x594

Wszystkie etapy są ważne przy doborze nowego stanika, natomiast pierwsze cztery kroki powinnyśmy wykonywać codziennie, zakładając rano biustonosz.
Skóra dekoltu stanowi rodzaj naturalnego „stanika”, który łączy piersi z resztą ciała poprzez skórę, która je okrywa. Pielęgnacja tej partii ciała jest więc bardzo ważna dla utrzymania jej jędrności. Aby skóra dekoltu pozostała jak najdłużej w dobrej formie należy unikać wystawiania jej na nadmiernie działanie promieni słonecznych. Intensywne opalanie powoduje utratę elastyczności, a w efekcie obwisłość piersi. Ważne jest używanie delikatnych produktów do złuszczania naskórka oraz nawilżania.