Wywiad z Anną Nowak-Ibisz, Ambasadorką Kampanii

03.08.2013
wywiad-z-anna-nowak-ibisz-ambasadorka-kampanii

Do Wielkiej Kampanii Życia – AVON Kontra Rak Piersi przyłączyły się znane mamy, które opowiedziały nam, dlaczego postanowiły wesprzeć akcję „Dbam o siebie dla ciebie”. Przekonajcie się sami, dlaczego się na to zdecydowały – oto wywiad z pierwszą z nich!

Anna Nowak-Ibisz to aktorka i telewizyjna Pani Gadżet, ale przede wszystkim mama siedmioletniego Vincenta i to tę rolę lubi najbardziej, i jej całkowicie się poświęca.

Udział w Wielkiej Kampanii Życia to dla Anny sprawa oczywista, wręcz obowiązek wobec bliskich, których zabrała choroba nowotworowa. Rak zabrał jej oboje rodziców – mamę, gdy Anna miała zaledwie 11 lat. Dlatego tym bardziej bliskie jest jej tegoroczne przesłanie naszej Kampanii. „Dobro mojego dziecka jest dla mnie najważniejsze. Wychowywałam się bez mamy i nie chciałabym, aby mojego synka spotkało to samo. Dlatego dbam o siebie i badam się regularnie.”

Ze względu na rodzinną historię, Anna bardzo wcześnie zaczęła wykonywać badania. Na pierwszą mammografię zgłosiła się, gdy była jeszcze bardzo młoda. „Uważam, że warto udać się do lekarza, który nie tylko skieruje na właściwe badania, ale pokaże jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi” – przekonuje Ambasadorka akcji i zachęca kobiety do odwiedzania Gabinetów z Różową Wstążką.

Siedem lat temu syn wywrócił życie Anny do góry nogami. Zmieniły się priorytety i bez żalu aktorka zrezygnowała z wielu spraw, które okazały się zwyczajnie błahe. Nagle rola w popularnym niemieckim serialu przestała być najważniejsza. „Bycie matką to dla mnie życiowa rola” – przyznaje Anna. – A moment, w którym mój syn powiedział „Mamo, kocham życie z tobą!” jest nie do opisania. Bycie matką, to coś wspaniałego.”

Dlatego Anna nie ma wątpliwości, że na Marszu Różowej Wstążki 5 października pojawią się tysiące mam i kobiet w towarzystwie swoich najbliższych, by razem powiedzieć „Dbam o siebie dla ciebie!”.