Wywiad z Anią Wyszkoni, Ambasadorką Kampanii

03.08.2013
wywiad-z-ania-wyszkoni-ambasadorka-kampanii

„Agnieszka już tutaj dawno nie mieszka…” – ten przebój nuciła w 2001 roku cała Polska, a drobna dziewczyna o mocnym głosie, która piosenkę śpiewała, z dnia na dzień stała się megagwiazdą. Dziś Ania Wyszkoni to uznana artystka; wydaje solowe albumy i koncertuje, ale przede wszystkim jest mamą 11-letniego Tobiasza i 1,5-rocznej Poli. Ania to również Ambasadorka tegorocznej akcji „Dbam o siebie dla ciebie”, którą AVON prowadzi w ramach Wielkiej Kampanii Życia.

Ania nie miała wątpliwości dołączając do akcji. „Trzy lata temu rak zabrał bliską mi osobę. Widziałam, jak umiera ona w cierpieniach. Wtedy po raz pierwszy uświadomiłam sobie, jak straszna i podstępna to choroba. Potrafi zaatakować znienacka, nawet po wcześniejszym wyleczeniu” – opowiada piosenkarka. I dodaje, że tylko świadomość zagrożenia i regularne badania profilaktyczne są w stanie uchronić nas przed koszmarem raka. „Nie należy lekceważyć najdrobniejszych dolegliwości, ale i bez nich wykonywanie USG piersi oraz samobadanie to konieczność i przejaw odpowiedzialności za siebie i bliskich.”

Hasło tegorocznej kampanii – „Dbam o siebie dla ciebie” – wiele dla Ani znaczy. „Jestem mamą, częścią rodziny, za którą jestem odpowiedzialna i nie mogę sobie pozwolić na bezmyślność. Żyję nie tylko dla siebie, ale również dla moich najbliższych, dlatego szczególnie dbam o swoje zdrowie”. Taka odpowiedzialność i świadome dbanie o siebie pojawia się wraz z dojrzewaniem, z dziećmi i doświadczeniem, jakie serwuje nam życie.

Wydawać by się mogło, że dla artystki scena jest najważniejsza. Jednak życiową rolą Ani jest bycie mamą Tobiasza i Poli. „Kiedy pojawiły się moje dzieci dojrzałam, na wiele spraw spojrzałam pod innym kątem, na nowo oceniłam swoje priorytety i zrozumiałam, że życie może mieć inny, równie piękny sens. To głównie dla moich dzieci zaczęłam o siebie skrupulatniej dbać”.

Ania przyznaje, że dzieciaki dają jej niesamowicie dużo energii, która napędza do działania i do życia ze wszystkimi jego dźwiękami i kolorami. Ta energia to również aktywne wsparcie Wielkiej Kampanii Życia i udział w 16. Marszu Różowej Wstążki. Piosenkarka zaprasza na to wydarzenie nie tylko kobiety, które będą miały tam okazję do wykonania USG piersi, ale całe rodziny, bo 5 października na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji podczas wielkieg rodzinnego święta. Z koncertem Ani Wyszkoni włącznie.