Wywiad z Anetą Zając, Ambasadorką Kampanii

03.08.2013
wywiad-z-aneta-zajac-ambasadorka-kampanii

Znamy ją doskonale, ponieważ gości w naszych domach od 9 lat jako Marysia Radosz w popularnym serialu. Od dwóch lat doskonale odnajduje się w roli mamy bliźniaków Michała i Roberta. W tym roku Aneta Zając dołączyła do Wielkiej Kampanii Życia – AVON kontra Rak Piersi i została ambasadorką akcji „Dbam o siebie dla Ciebie”.

Aneta przyłączyła się do Wielkiej Kampanii Życia, ponieważ wie, jak ważna jest profilaktyka i że wcześniej wykrytego raka o wiele łatwiej wyleczyć. Aktorka wykonuje badania regularnie od wielu lat, nie ograniczając się do USG piersi. Odwiedza lekarzy specjalistów, robiąc swoisty „przegląd” stanu organizmu. Przeznacza ten czas dla siebie, myśląc jednocześnie o najbliższych. „Kobiety poświęcają czas rodzinie, zapominając o sobie – mówi Aneta – a przecież ich zdrowie powinno być najważniejsze dla tych, o których się troszczą. Wspieram akcję AVON kontra Rak Piersi również dlatego, że będąc mamą chcę zapewnić moim synkom szczęście i uśmiech na co dzień. A moje zdrowie to gwarancja ich radości.”

Badania to nie wszystko. W profilaktyce ważna jest dieta i styl życia. I Aneta doskonale o tym wie. Nawet wtedy, gdy jest zapracowana na planie serialu, odżywia się regularnie, jedząc pięć posiłków dziennie. Kilka miesięcy temu zaczęła uprawiać jogging, dołączając do stale rosnącej grupy fanów biegania. „Chciałam mieć czas tylko dla siebie, by móc odpocząć i się wyciszyć. Bieganie to rodzaj medytacji, oczyszcza umysł, a jednocześnie wzmacnia ciało. Po kilku miesiącach zauważyłam, że czuję się lepiej, a mój organizm jest bardziej odporny i wytrzymały.” Dlatego aktorka zachęca do zbalansowanej diety i zdrowego stylu życia, które mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania nie tylko na raka.

Aktorka przekonuje kobiety do dbania o siebie i zaprasza na 16. Marsz Różowej Wstążki, który odbędzie się 5 października w Warszawie. „Dbajcie o siebie dla siebie i dla waszych najbliższych. Zabierzcie ze sobą całe rodziny na Marsz Różowej Wstążki, bo będzie to wspaniała okazja do spędzenia dnia w gronie najbliższych!”