Cykl seminariów „Rak piersi – profilaktyka, diagnostyka, leczenie”

21.12.2016

2 grudnia rozpoczął się cykl seminariów „Rak piersi – profilaktyka, diagnostyka, leczenie”, realizowany wspólnie przez AVON i  Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej w ramach kampanii AVON kontra Rak Piersi. Szkolenia dla lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarek i położnych odbędą się w Lesznie, Suwałkach, Ciechanowie i Zamościu. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki, diagnostyki i leczenia raka piersi.

Rak piersi, najczęściej diagnozowany nowotwór u kobiet, rozpoznawany jest rocznie u około 18 tysięcy Polek*. Co roku umiera w Polsce na tę chorobę ponad 5500 kobiet, głównie z powodu wykrycia jej w zbyt zaawansowanym stadium.

Projekt AVON i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej jest skierowany do lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarek i położnych – specjalistów, którzy na co dzień zajmują się zdrowiem kobiet i dzięki temu mogą mieć realny wpływ na zwiększenie świadomości w zakresie profilaktyki raka piersi i zachęcić je do regularnych badań. Rola lekarzy medycyny rodzinnej ma również ogromne znaczenie w procesie diagnostyki, leczenia i obserwacji pacjentek.

Patronat naukowy nad cyklem objęło Polskie Towarzystwo Chirugii Onkologicznej. Podczas seminariów zostaną poruszone zagadnienia dotyczące epidemiologii, techniki badania piersi, badań profilaktycznych, diagnostyki oraz leczenia. Poszczególne bloki tematyczne poprowadzą eksperci z Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie: mgr Małgorzata Rejent, dr n. med. Jacek Piechocki, dr n.med. Agnieszka Jagiełło-Gruszweld oraz dr Roman Dubiański. Jeden z modułów poprowadzi wykładowca z miejscowego ośrodka onkologicznego, który zadba o osadzenie zdobytej wiedzy w lokalnych uwarunkowaniach. Partnerem organizacyjnym cyklu jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

*Źródło: Zachorowania i zgony na nowotwory złośliwe w Polsce. Krajowy Rejestr Nowotworów, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie, Joanna Didkowska, Urszula Wojciechowska.

Terminy i lokalizacje seminariów:

2 grudnia – Leszno, 9 grudnia – Suwałki, 10 grudnia – Ciechanów, 16 grudnia – Zamość

Kampania #befirst – bądź o krok przed rakiem

22.06.2016

Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa Centrum wspólnie z AVON przeprowadzili projekt edukacyjny #befirst- bądź o krok przed rakiem. Celem projektu było zwiększenie świadomości na temat profilaktyki raka piersi wśród młodzieży.
więcej >

AVON i Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum rozpoczynają kampanię #befirst – bądź o krok przed rakiem

30.03.2016

Już w kwietniu, z inicjatywy Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum i AVON, organizatora kampanii AVON kontra Rak Piersi, rusza projekt #befirst – bądź o krok przed rakiem. Rak piersi to najczęściej występująca choroba nowotworowa u kobiet w Polsce, każdego roku zapada na niego około 17 tysięcy Polek. Z powodu zbyt późnego wykrycia choroby umiera ich rocznie blisko 5 000. W ostatnich latach obniża się zdecydowanie wiek kobiet zapadających na tą chorobę, dlatego ważne jest szerzenie świadomości na temat profilaktyki nowotworu piersi już wśród młodzieży. Potrzebę edukacji młodych osób i podjęcia działań dotyczących profilaktyki zauważa Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum i AVON.

#befirst – bądź o krok przed rakiem to projekt edukacyjny, skierowany do uczniów szkół średnich z województwa mazowieckiego. Za pośrednictwem akcji, Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum, przy wsparciu AVON chce zachęcić młode kobiety, aby jako pierwsze podjęły działania mające na celu wyeliminowanie zagrożenia jakim jest rak piersi, aby były „o krok” przed nim dzięki edukacji i profilaktyce. Akcja ma na celu zapewnienie dostępu do edukacji na temat raka piersi młodym osobom, co pozwala na podejście do choroby nowotworowej bez uprzedzeń i strachu. Jej zamierzeniem jest także pokazanie, jak pomóc sobie i najbliższym, gdy w przyszłości dotknie nas choroba nowotworowa.

Do udziału w akcji #befirst – bądź o krok przed rakiem zostały zaproszone szkoły licealne z województwa mazowieckiego. W pierwszych 15 placówkach, które potwierdzą chęć udziału w projekcie zostaną zorganizowane spotkania, które poprowadzą lekarz-onkolog lub pielęgniarka onkologiczna oraz członkinie Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum. Podczas spotkań uczniowie poznają zasady profilaktyki raka piersi oraz metody wczesnego wykrywania chorób onkologicznych. Szkolenia będą odbywać się przez półtora miesiąca, od 1 kwietnia do 16 maja bieżącego roku.
Dla uczniów szkół biorących udział w akcji zostanie rozpisany konkurs filmowy. Jego przedmiotem będzie przygotowanie krótkiego filmu w kontekście profilaktyki raka piersi. Nagrodą w konkursie będą warsztaty filmowe.

Projekt #befirst – bądź o krok przed rakiem został całkowicie sfinansowany ze środków kampanii AVON kontra Rak Piersi w ramach współpracy między Stowarzyszeniem „Amazonki” Warszawa-Centrum a firmą Avon Cosmetics Polska. AVON i Stowarzyszenie od 8 lat prowadzą także wspólną akcję Gabinety z Różową Wstążką, która umożliwia kobietom przeprowadzenie badań USG piersi.

AVON patronem filmu „Mama” z Penelope Cruz

04.12.2015

Profilaktyka i działania podnoszące świadomość społeczną w zakresie raka piersi to najważniejszy strategicznie projekt prowadzony przez Avon na świecie.

Działania związane z podnoszeniem świadomości w zakresie raka piersi trwają przez cały rok, nie tylko w październiku.

W grudniu w ramach kampanii AVON kontra Rak Piersi AVON został partnerem filmu „Mama” z gwiazdą hiszpańskiego kina Penelope Cruz w roli głównej. To wzruszająca historia o walce z rakiem piersi, ale też o miłości i pokładach nowej energii do życia, które potrafi wyzwolić choroba.

Zapraszamy do obejrzenia tego niezwykłego filmu w kinach w całej Polsce od 4 grudnia!

mama

AVON Liderem Filantropii!

26.11.2015

Z przyjemnością informujemy, że Avon Polska został jednym z laureatów dziewiątej edycji konkursu „Liderzy Filantropii” organizowanego przez Forum Darczyńców.

więcej >

Profilaktyka raka piersi – artykuł ekspertów kampanii Avon kontra rak piersi, lekarzy z Centrum Onkologii w Warszawie

23.10.2015

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem u kobiet w Polsce. Rocznie u około 17 tysięcy Polek rozpoznaje się ten nowotwór. Liczba zachorowań z roku na rok zwiększa się, podobny trend obserwuje się w innych krajach. Szacuje się, że 1 na 8 kobiet zachoruje na raka piersi. Żyjemy coraz dłużej, co przekłada się na większe ryzyko wystąpienia chorób, w tym nowotworów.

więcej >

Wywiad z Barbarą Goździkowską, Dyrektor Generalną Avon Polska

16.10.2015

Barabara Goździkowska

Kobiety chorują nie tylko w październiku, dlatego staramy się mówić o tym, jak ważna jest profilaktyka raka piersi przez cały rok – mówi Barbara Goździkowska w wywiadzie, który 15 października, w Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, ukazał się w specjalnym dodatku do dziennika „Rzeczpospolita” pt. „Pokonać raka”.

więcej >

Marsz Różowej Wstążki 2015

15.06.2015

13 czerwca, ulicami Warszawy po raz 18. przeszedł AVON Walk – Marsz Różowej Wstążki zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum i pod Honorowym Patronatem Prezydent M. St. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. W wydarzeniu wzięło udział ok. 3 000 osób, które wspólnie z Ambasadorami marki AVON – Małgorzatą Sochą, Magdaleną Stużyńską, Anitą Sokołowską, Joanną Koroniewską i Krzysztofem Hołowczycem wyrazili swoją solidarność w walce z rakiem piersi. Każde dwie osoby, które wzięły udział w Avon Walk przyczyniły się do dofinansowania jednego badania USG piersi.

więcej >